افزونه دریافت اطلاعات از اکسل

یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار ها در مجموعه ی Microsoft Office نرم افزار Excel می باشد، قابلیت هایی همچون تعریف جداول بزرگ، صفحه بندی، فرمول نویسی و نمودار کشی و... سبب محبوبیت و ترویج آن در حوزه های کاری متفاوت شده است. 

اکسل در زمینه ی حسابداری نیز کاربرد گسترده ای دارد، حسابداران و فعالان در این عرصه به خوبی با این نرم افزار و نحوه ی کارکردش آشنا هستند،اغلب آنها اطلاعات خود را در قالب فایل های اکسل (با پسوند xls و یا xlsx) نگهداری می کنند. قابلیت خروجی گرفتن از اطلاعات و گزارشات در نرم افزار های حسابداری، امکانی است که برای اکثر حسابداران حائز اهمیت است و داشتن این قابلیت یک ضرورت برای نرم افزار حسابداری محسوب می شود. 

اما امکان دریافت اطلاعات (Import) از طریق فایل های اکسل یک امتیاز ویژه و ارزش افزوده برای نرم افزار حسابداری محسوب خواهد شد و مزایای زیر را به کاربر خواهد داد :

- امکان ورود حجم زیادی از اطلاعات به برنامه

- حذف خطاهای انسانی در فرایند ورود اطلاعات

- امکان انتقال اطلاعات از سایر نرم افزارهای حسابداری

- افزایش چشمگیر سرعت انتقال اطلاعات به برنامه

گاها تعداد رکورد های اطلاعات مورد نظر شما به حدی می رسد که درصد احتمال اشتباه را بالا می برد شما در این حالت دو راه حل دارید اول از همه اینکه خودتان وقت بگذارید و اطلاعات را به صورت دستی وارد نرم افزار کنید که ممکن است درج اطلاعات روزها، ماه ها و ... زمان بر باشد :) در نگاه اول ورود این اطلاعات توسط خودتان قابل اجراست اما این فرایند برای اطلاعات کم، آسان و ممکن است که در صورت زیاد بودن اطلاعات احتمال خطا بسیار بالا می رود.

در نظر داشته باشید که میخواهید حجم زیادی از اطلاعات را از فایل اکسل بخوانید و وارد نرم افزار کنید؛ انجام اینکار توسط نیروی انسانی بسیار زمان بر است و احتمال ورود داده های نادرست نیز زیاد می باشد؛ این ابزار به شما کمک میکند که اطلاعات را در کمترین زمان ممکن (در چند ثانیه) و بدون خطا وارد نرم افزار کنید.

تصور کنید که تعداد زیادی از سند های مالی را در فایل اکسل نگه داری میکردید و حالا که تازه شروع به کار با این نرم افزار کردید، برای ثبت این اسناد در سیستم مالیتان شما حتما به چنین آیتمی احتیاج خواهید داشت.

کاربرد این افزونه زمانی که شما قصد تغییر نرم افزار حسابداریتان را داشته باشید کاملا ملموس است، ممکن است تا به حال در موقعیتی قرار گرفته باشید که به علت نداشتن قدرت کافی در انتقال اطلاعات، از تغییر نرم افزارتان منصرف شده باشید. یکی از راه های رایج انتقال اطلاعات بین دو نرم افزار دریافت اطلاعات از اکسل است. (در صورتی که نرم افزار جدید امکان دریافت اطلاعات از فایل اکسل را داشته باشد.) شما با داشتن فایل اکسل از اطلاعات بخش های مختلف نرم افزار قبلی می توانید به راحتی جابجایی اطلاعات بین دو نرم افزار را انجام دهید. بدین سبب امکان ورود اطلاعات از فایل اکسل، قابلیت بسیار مهم برای نرم افزار به شمار می آید.

قابلیت گرفتن خروجی اکسل در اغلب نرم افزار ها، در هر قسمتی که جدولی از اطلاعات را به شما نشان میدهد، وجود دارد؛ اما امکان دریافت اطلاعات ، به دلیل دشواری در تبدیل و ذخیره سازی اطلاعات در برخی از نرم افزار های حسابداری موجود نمی باشد. ورود اطلاعات با استفاده از اکسل کار را برای کاربران نرم افزار راحت و دقت عمل آنها را نیز بیشتر می کند.

- تعریف حسابها و کالاها و خدمات

- ثبت مانده اول دوره حساب ها و انبارها

- فاکتور خرید ، فروش و پیش فاکتور، برگشت از خرید و برگشت از فروش

- دریافت و پرداخت صندوق

- واریز و برداشت بانک

- شناسایی هزینه و صورت هزینه تنخواه

- رسید و برگشت از رسید انبار حواله انبار و برگشت از حواله انبار

- اصلاحیه نرخ موجودی

- سند حسابداری